Wiadomości

O bezpieczeństwie najmłodszych z policyjną maskotką

Data publikacji 11.04.2018

O tym, że nie każda zabawa jest bezpieczna, na co uważać w mieszkaniu, czy na podwórku, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, dowiedziały się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 18 w Jastrzębiu. Najmłodszych odwiedziła policjantka ze śląskiej drogówki wraz mundurowymi z jastrzębskiej komendy. Gościem specjalnym tych zajęć był pluszowy przyjaciel dzieci Sznupek, z którym wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.

Podkom. Marzena Szwed z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wraz z asp. szt. Robertem Szablickim z jastrzębskiej drogówki, odwiedzili przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 18 w Jastrzębiu. W czasie spotkania mundurowi, w formie zabawy, przekazali dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. Treści teoretyczne przeplatali praktycznymi ćwiczeniami, w których brały udział przedszkolaki. Dzięki spotkaniu milusińscy dowiedzieli się, jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, jak być bezpiecznym w domu, czy na podwórku oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na zadawane przez stróżów prawa pytania.

Przedszkolaki przypomniały sobie rownież, co znaczy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które mogą uratować życie. Wszystkie dzieci wiedzą już, że WIDOCZNY=BEZPIECZNY. Gościem specjalnym spotkania była maskotka śląskiej policji „Sznupek”, z którym wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...