Wiadomości

Groził świadkowi śmiercią. Chciał, by mężczyzna wycofał zeznania

Data publikacji 10.10.2018

Policjanci z Jastrzębia zatrzymali 19-latka, który na portalu społecznościowym groził swojemu rówieśnikowi śmiercią. Sprawca chciał, by wycofał on zeznania w sprawie, która już toczy się przed sądem. Mężczyzna groził pozbawieniem życia i pobiciem również swojej matce. Ponadto kryminalni znaleźli w mieszkaniu podejrzanego marihuanę. Na wniosek śledczych jastrzębski prokurator objął go policyjnym dozorem. Wydał mu również zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Do zdarzenia doszło 7 października br. Mężczyzna za pośrednictwem portalu społecznościowego groził 19-latkowi pozbawieniem życia oraz śmiercią jego rodziny, jeśli nie wycofa obciążających go zeznań w sprawie, która toczy się przed sądem.

Następnego dnia również za pośrednictwem portalu społecznościowego 19-latek groził śmiercią i pobiciem 39-letniej matce, która ma również związek z toczącą się przed sądem sprawą. W efekcie mieszkaniec Jastrzębia został zatrzymany, a wykonując w tej sprawie dalsze czynności kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu marihuanę.

Wczoraj, na wniosek śledczych jastrzębski prokurator objął go policyjnym dozorem. Wydał mu również zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.