Wiadomości

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną groźnego zdarzenia

Data publikacji 15.10.2018

Na szczęście niegroźnie zakończyło się poważnie wyglądające zdarzenie drogowe, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Pszczyńskiej z ul. Św. Katarzyny. 60-letni kierujący dacią nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu oplem corsą. W wyniku zderzenia dwóch osobówek, ranna została pasażerka opla, która trafiła do szpitala. Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godziny 14.00. Jak ustalili policjanci z jastrzębskiej drogówki, jadący dacią, 60-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich, wyjeżdżając z ulicy Św. Katarzyny w Pszczyńską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w kierunku Pawłowic, który kierował oplem corsą. W wyniku zderzenia dwóch osobówek, ranna została pasażerka opla, która trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że wraz ze zmianą pogody powinniśmy zmienić technikę prowadzenia pojazdu.