Nie reagujesz-akceptujesz!!!! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Wiadomości

Nie reagujesz-akceptujesz!!!!

Data publikacji 05.05.2020

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, iż ulicą Rybnicką najprawdopodobniej jedzie nietrzeźwy kierujący. Na szczęście świadek postanowił na to nie pozwolić i zadzwonił na numer alarmowy. Dziękujemy za prawidłową reakcję.

Wczoraj około godziny 20.55, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, iż ulicą Rybnicką jedzie kierujący samochodem KIA, który porusza się całą szerokością jezdni. Policjanci ruchu drogowego natychmiast udali się we wskazany rejon i zatrzymali 41-letniego kierującego. Badanie alkomatem wykazało 0,8 promila w wydychanym powietrzu. Amator jazdy "na podwójnym gazie" stracił już prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Apelujemy!
Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby. Reagujmy za każdym razem, gdy wiemy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy!