Piesi nadal łamią przepisy - 2014 - rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

2014 - rok pieszego

Piesi nadal łamią przepisy

Data publikacji 30.08.2014

Jastrzębscy policjanci prowadzili działania "Kontrola drogowa - Piesi". Akcja ta była elementem wojewódzkiej kampanii “Idź - Jedź - Żyj - Rok Pieszego 2014” . Jej celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie szczególnej uwagi na to, czy piesi pamiętają o przestrzeganiu przepisów.

Działania "Kontrola drogowa - Piesi" prowadzone były w czwartek w godzinach od 8:00 do 14:00. Policjanci przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Okazuje się, że zmotoryzowani popełnili znacznie mniej wykroczeń niż sami piesi. Stróże prawa ukarali mandatami 2 kierowców, którzy w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przez przejścia dla pieszych. Jeżeli chodzi natomiast o niechronionych uczestników ruchu drogowego, to interwencji policyjnych było znacznie więcej. Mundurowi ujawnili ponad 40 przypadków przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Policjanci nie byli pobłażliwi i zdecydowana większość pieszych ukarana została mandatami karnymi.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.17 MB)