Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
Śląska drogówka dla kierowców
Stop agresji drogowej
Rok pieszego 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów
Osoby pokrzywdzone przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Chciał wypróbować nowy samochód...

  Wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejazd na czerwonym świetle, niestosowanie się do znaku "podwójna linia ciągła" - to tylko nieliczne z wykroczeń, których dopuścił się 31-letni kierowca seata. Jastrzębski pirat drogowy wpadł w ręce mundurowych dzięki będącemu poza służbą policjantowi, który pojechał za nim i powiadomił o wszystkim oficera dyżurnego jednostki. "Wyczyny" mężczyzny nagrał też samochodowy rejestrator policjanta. Dalszy los 31-latka leży teraz w rękach sądu.

 2. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

  Prawie promil miał w organizmie kierowca volkswagena, który uciekał przed policyjnym radiowozem. Pijany 53-latek został zatrzymany po krótkim pościgu na ulicy Wielkopolskiej. Poza jazdą na "podwójnym gazie" mężczyzna odpowie także za szereg wykroczeń, których dopuścił się uciekając przed mundurowymi. Grozi mu kara 2 lat więzienia oraz grzywna.

 3. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

 4. Zmorzył go nagły sen...

  Dzięki reakcji mieszkańca Jastrzębia, policjanci wyeliminowali z jazdy kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem w ich ręce wpadł 44-latek, który miał w organizmie 3,5 promila. Mężczyzna był tak pijany, że zanim na miejsce przybyli mundurowi, ten zasnął za kierownicą zaparkowanego samochodu. 44-latek ma już na swoim koncie zakaz prowadzenia pojazdów.

 5. Uciekał motocyklem przed policjantami

  Wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów grożą 26-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Motocyklista uciekał przed policjantami przekraczając dozwoloną prędkość o blisko 100 km/h. W wyniku brawurowej jazdy na szczęście nikt nie ucierpiał. Okazało się, że kierowca jednośladu w ogóle nie posiada prawa jazdy.

 6. Wypadek śmiertelny na ulicy Wodzisławskiej

  Jastrzębscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Wodzisławskiej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, śmierć na miejscu poniósł 42-letni mężczyzna.

 7. Najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych

  Z danych statystycznych Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wynika, że w ubiegłym roku najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło z winy kierowcy było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Równie niebezpieczna w skutkach okazała się także jazda z nadmierną prędkością oraz niezachowanie należytej odległości między pojazdami.