Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Dopalacze
Mapa wypadków
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. „Bezpieczne skrzyżowanie” z jastrzębską drogówką

  Dzisiaj policjanci z jastrzębskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Uwaga mundurowych skierowana jest na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Kolejny raz apelujemy więc o zachowanie szczególnej ostrożności! Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do panujących warunków. Towarzysząca nam aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne.

 2. Uważajmy na drogach!

  Jastrzębscy policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mokra, śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

 3. Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo

  Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Policjanci z jastrzębskiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Podczas kontroli uświadamiają kierującym, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

 4. Poszukujemy kierowcy, który potrącił 59-latka i uciekł

  Policjanci z wydziału kryminalnego jastrzębskiej komendy poszukują kierowcy samochodu osobowego, biorącego udział w potrąceniu mężczyzny, do którego doszło w wczoraj, 6 listopada br., około godziny 13.50, na ulicy Podhalańskiej. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju pod numerem (32) 47-87-382 lub (32) 47-87-200.

 5. Policjant odwiedził przedszkolaków

  Aspirant sztabowy Robert Szablicki przeprowadził prelekcje w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Tematem spotkania było bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, policjant zwrócił uwagę dzieci na zachowania, których należy się wystrzegać na drodze oraz zachęcał do noszenia odblasków. Stróż praw opowiedział także milusińskim na czym polega praca policjanta.

 6. Quad to nie zabawka!

  Coraz częściej na naszych drogach można zauważyć quady. Pamiętajmy jednak, że te czterokołowce to nie zabawka! Pojazdy tego typu również muszą być zarejestrowane, a jadąca nim osoba musi posiadać uprawnienia do kierowania. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! Technika jazdy czterokołowcem jest specyficzna i bardzo łatwo dochodzi do jego wywrócenia, a od tego już tylko krok do tragedii.

 7. Kierowco, nie blokuj wyjazdu!

  W ostatnich dniach stróże prawa odnotowali wzrost interwencji związanych z blokowaniem wyjazdu. Sytuacje te mają miejsce zwłaszcza przed blokami mieszkalnymi. Blokujący tłumaczą swoje zachowanie brakiem miejsc parkingowych, wywołując często wzburzenie u tych blokowanych. Policjanci apelują o empatię, przypominając jednocześnie o konsekwencjach, z którymi należy się liczyć w przypadku złamania przepisów.

 8. Ponad 200 pijanych kierowców

  Przeszło 200 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ubiegłym roku jastrzębscy policjanci. Większość z nich "wpadła" w wyniku rutynowych kontroli drogowych, prowadzonych także podczas licznych działań skierowanym przeciwko pijanym uczestnikom ruchu. Aż 23 amatorów jazdy na "podwójnym gazie" było sprawcami zdarzeń drogowych, w wyniku których ucierpiało 7 osób. Apelujemy o rozsądek!

 9. Komunikat Biura Ruchu Drogowego KGP

  Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji odnosi się do doniesień medialnych na temat zmian w przepisach dla kierowców.

 10. Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

  Jastrzębscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia śmierć poniosła 52-letnia kobieta. Świadków tego zdarzenia prosimy o kontakt z policją.