Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Dopalacze
Mapa wypadków
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. Pamiętajmy o odblaskach!

  Piesi w dalszym ciągu stanowią bardzo liczną grupę poszkodowanych w wypadkach drogowych. Apelujemy po raz kolejny do wszystkich niechronionych użytkowników dróg, a zwłaszcza do pieszych o używanie elementów odblaskowych!

 2. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę!

  Warunki atmosferyczne, które towarzyszą nam od kilku dni sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie i pada deszcz, a na drodze pojawiają się liście, to warunki stają się wyjątkowo zdradliwe. Ciężka sytuacja na drogach dała się we znaki także w naszym mieście. Tylko w ciągu jednego dnia jastrzębscy stróże prawa odnotowali aż 19 zdarzeń drogowych, w tym jeden wypadek. Apelujemy o rozwagę!

 3. Quad to nie zabawka!

  Coraz częściej na naszych drogach można zauważyć quady. Pamiętajmy jednak, że te czterokołowce to nie zabawka! Pojazdy tego typu również muszą być zarejestrowane, a jadąca nim osoba musi posiadać uprawnienia do kierowania. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! Technika jazdy czterokołowcem jest specyficzna i bardzo łatwo dochodzi do jego wywrócenia, a od tego już tylko krok do tragedii.

 4. Ponad 70 nietrzeźwych kierowców

  Przeszło 70 nietrzeźwych kierowców zatrzymali od początku roku jastrzębscy policjanci. Większość z nich "wpadła" w wyniku rutynowych kontroli drogowych prowadzonych także podczas licznych działań skierowanym przeciwko pijanym uczestnikom ruchu. Pięciu amatorów jazdy na "podwójnym gazie" było sprawcami zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek!

 5. Śmiertelny wypadek w Jastrzębiu-Zdroju

  Jastrzębscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Cieszyńskiej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z drzewem, śmierć poniósł 20-letni kierowca. 19-letni pasażer hondy trafił do szpitala.

 6. Zginął pod kołami ciężarówki

  Jastrzębscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na jednym z parkingów w Jastrzębiu Zdroju. 74-letni mężczyzna poniósł śmierć pod kołami samochodu ciężarowego. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy.

 7. Brawurowa jazda zakończona zatrzymaniem prawa jazdy

  Po zmianie przepisów drogowych, policjanci mają prawo zatrzymać kierowcy prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Właśnie z tego powodu w ręce jastrzębskich stróżów prawa wpadł 34-letni jastrzębianin, który pozbył się już prawa jazdy na trzy miesiące. Jego brawurowa jazda została zarejestrowana przez policyjny pojazd wyposażony w wideorejestrator.