Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
Stop agresji drogowej
Rok pieszego 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Osoby pokrzywdzone przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

  Po zmianie przepisów drogowych, policjanci mają prawo zatrzymać kierowcy prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Właśnie z tego powodu w ręce jastrzębskich stróżów prawa wpadł kolejny kierowca. 61-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego poruszał się z prędkością 111 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 2. Brawurowa jazda zakończona zatrzymaniem prawa jazdy

  Po zmianie przepisów drogowych, policjanci mają prawo zatrzymać kierowcy prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Właśnie z tego powodu w ręce jastrzębskich stróżów prawa wpadł 34-letni jastrzębianin, który pozbył się już prawa jazdy na trzy miesiące. Jego brawurowa jazda została zarejestrowana przez policyjny pojazd wyposażony w wideorejestrator.

 3. Policjanci zatrzymali 152 nietrzeźwych kierowców

  Aż 152 nietrzeźwych kierowców zatrzymali od początku roku jastrzębscy policjanci. Większość z nich "wpadła" w wyniku rutynowych kontroli drogowych prowadzonych także podczas licznych działań skierowanym przeciwko pijanym uczestnikom ruchu. Piętnastu nietrzeźwych kierowców było sprawcami zdarzeń drogowych, w wyniku których nie żyje jedna osoba a siedem zostało rannych. Apelujemy o rozsądek!

 4. Quad to nie zabawka!

  Coraz częściej na naszych drogach można zauważyć quady. Pamiętajmy jednak, że te czterokołowce to nie zabawka! Pojazdy tego typu również muszą być zarejestrowane, a jadąca nim osoba musi posiadać uprawnienia do kierowania. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! Technika jazdy czterokołowcem jest specyficzna i bardzo łatwo dochodzi do jego wywrócenia, a od tego już tylko krok do tragedii.

 5. Jechał za szybko - stracił prawo jazdy

  Od niespełna 2 miesięcy obowiązują nowe przepisy dotyczące kierujących pojazdami. Teraz policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Właśnie z tego powodu w ręce jastrzębskich stróżów prawa wpadł 26-letni bielszczanin, który pozbył się już prawa jazdy na trzy miesiące. Jego brawurowa jazda została zarejestrowana przez policyjny pojazd wyposażony w wideorejestrator.

 6. Tragiczne zderzenie

  Policjanci z Jastrzębia-Zdroju, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają dokładne przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z ulicą Leśną. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, śmierć na miejscu poniósł 24-letni mężczyzna.

 7. Potrącona przez... 7-latka

  Funkcjonariusze z Jastrzębia-Zdroju wyjaśniają przyczyny sobotniego zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Podhalańskiej. Idącą chodnikiem kobietę potrącił jadący rowerem 7-letni chłopiec. 67-letnia kobieta z urazem ręki trafiła do szpitala.

 8. Chciał wypróbować nowy samochód...

  Wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejazd na czerwonym świetle, niestosowanie się do znaku "podwójna linia ciągła" - to tylko nieliczne z wykroczeń, których dopuścił się 31-letni kierowca seata. Jastrzębski pirat drogowy wpadł w ręce mundurowych dzięki będącemu poza służbą policjantowi, który pojechał za nim i powiadomił o wszystkim oficera dyżurnego jednostki. "Wyczyny" mężczyzny nagrał też samochodowy rejestrator policjanta. Dalszy los 31-latka leży teraz w rękach sądu.

 9. Zmorzył go nagły sen...

  Dzięki reakcji mieszkańca Jastrzębia, policjanci wyeliminowali z jazdy kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem w ich ręce wpadł 44-latek, który miał w organizmie 3,5 promila. Mężczyzna był tak pijany, że zanim na miejsce przybyli mundurowi, ten zasnął za kierownicą zaparkowanego samochodu. 44-latek ma już na swoim koncie zakaz prowadzenia pojazdów.