Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
Stop agresji drogowej
Rok pieszego 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Osoby pokrzywdzone przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Tragiczne zderzenie

  Policjanci z Jastrzębia-Zdroju, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają dokładne przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z ulicą Leśną. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, śmierć na miejscu poniósł 24-letni mężczyzna.

 2. Potrącona przez... 7-latka

  Funkcjonariusze z Jastrzębia-Zdroju wyjaśniają przyczyny sobotniego zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Podhalańskiej. Idącą chodnikiem kobietę potrącił jadący rowerem 7-letni chłopiec. 67-letnia kobieta z urazem ręki trafiła do szpitala.

 3. Chciał wypróbować nowy samochód...

  Wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejazd na czerwonym świetle, niestosowanie się do znaku "podwójna linia ciągła" - to tylko nieliczne z wykroczeń, których dopuścił się 31-letni kierowca seata. Jastrzębski pirat drogowy wpadł w ręce mundurowych dzięki będącemu poza służbą policjantowi, który pojechał za nim i powiadomił o wszystkim oficera dyżurnego jednostki. "Wyczyny" mężczyzny nagrał też samochodowy rejestrator policjanta. Dalszy los 31-latka leży teraz w rękach sądu.

 4. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

  Prawie promil miał w organizmie kierowca volkswagena, który uciekał przed policyjnym radiowozem. Pijany 53-latek został zatrzymany po krótkim pościgu na ulicy Wielkopolskiej. Poza jazdą na "podwójnym gazie" mężczyzna odpowie także za szereg wykroczeń, których dopuścił się uciekając przed mundurowymi. Grozi mu kara 2 lat więzienia oraz grzywna.

 5. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

 6. Zmorzył go nagły sen...

  Dzięki reakcji mieszkańca Jastrzębia, policjanci wyeliminowali z jazdy kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem w ich ręce wpadł 44-latek, który miał w organizmie 3,5 promila. Mężczyzna był tak pijany, że zanim na miejsce przybyli mundurowi, ten zasnął za kierownicą zaparkowanego samochodu. 44-latek ma już na swoim koncie zakaz prowadzenia pojazdów.

 7. Najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych

  Z danych statystycznych Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wynika, że w ubiegłym roku najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło z winy kierowcy było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Równie niebezpieczna w skutkach okazała się także jazda z nadmierną prędkością oraz niezachowanie należytej odległości między pojazdami.