Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Dopalacze
Mapa wypadków
Policjant, który mi pomógł
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. Quad to nie zabawka!

  Coraz częściej na naszych drogach można zauważyć quady. Pamiętajmy jednak, że te czterokołowce to nie zabawka! Pojazdy tego typu również muszą być zarejestrowane, a jadąca nim osoba musi posiadać uprawnienia do kierowania. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! Technika jazdy czterokołowcem jest specyficzna i bardzo łatwo dochodzi do jego wywrócenia, a od tego już tylko krok do tragedii.

 2. Kierowco, nie blokuj wyjazdu!

  W ostatnich dniach stróże prawa odnotowali wzrost interwencji związanych z blokowaniem wyjazdu. Sytuacje te mają miejsce zwłaszcza przed blokami mieszkalnymi. Blokujący tłumaczą swoje zachowanie brakiem miejsc parkingowych, wywołując często wzburzenie u tych blokowanych. Policjanci apelują o empatię, przypominając jednocześnie o konsekwencjach, z którymi należy się liczyć w przypadku złamania przepisów.

 3. Ponad 200 pijanych kierowców

  Przeszło 200 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ubiegłym roku jastrzębscy policjanci. Większość z nich "wpadła" w wyniku rutynowych kontroli drogowych, prowadzonych także podczas licznych działań skierowanym przeciwko pijanym uczestnikom ruchu. Aż 23 amatorów jazdy na "podwójnym gazie" było sprawcami zdarzeń drogowych, w wyniku których ucierpiało 7 osób. Apelujemy o rozsądek!

 4. Komunikat Biura Ruchu Drogowego KGP

  Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji odnosi się do doniesień medialnych na temat zmian w przepisach dla kierowców.

 5. Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

  Jastrzębscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia śmierć poniosła 52-letnia kobieta. Świadków tego zdarzenia prosimy o kontakt z policją.

 6. Pamiętajmy o odblaskach!

  Piesi w dalszym ciągu stanowią bardzo liczną grupę poszkodowanych w wypadkach drogowych. Apelujemy po raz kolejny do wszystkich niechronionych użytkowników dróg, a zwłaszcza do pieszych o używanie elementów odblaskowych!