Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Śląska drogówka dla kierowców
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania przeciwko rasizmowi

Ruch drogowy

 1. Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych

  Z danych statystycznych Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wynika, że w ubiegłym roku najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło z winy kierowcy było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Równie niebezpieczna w skutkach okazała się także jazda z nadmierną prędkością oraz niezachowanie należytej odległości między pojazdami.

 2. Motocyklowe pożegnanie zimy

  "Motocyklowe pożegnanie zimy" to hasło imprezy, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez Jastrzębia-Zdroju. Organizatorem sobotniego przedsięwzięcia był Klub Motocyklowy WRM MC POLAND, natomiast nad bezpieczeństwem wszystkich fanów dwóch kółek oraz pozostałych uczestników ruchu czuwali policjanci z jastrzębskiej drogówki.

 3. Zareagował - nietrzeźwa kierująca zatrzymana

  Jastrzębska drogówka zatrzymała nietrzeźwą kierującą fiata pandy, która na parkingu przyblokowym uszkodziła inny pojazd. Jak się okazało, 51-letnia mieszkanka naszego miasta miała w organizmie blisko 2 promile. O dalszym losie amatorki jazdy na "podwójnym gazie" zdecyduje sąd. Poza utratą prawa jazdy, kobiecie grozi dwuletni pobyt w więzieniu.

 4. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

  Ponad 2 promile miał w organizmie kierowca fiata, który uciekał przed policyjnym radiowozem. Pijany 46-latek został zatrzymany po krótkim pościgu na ulicy Wielkopolskiej.Poza jazdą na "podwójnym gazie" mężczyzna odpowie także za szereg wykroczeń, których dopuścił się uciekając przed mundurowymi. Grozi mu kara 2 lat więzienia oraz grzywna.

 5. Nieostrożność pieszych przyczyną wypadków

  W ostatnim czasie jastrzębscy policjanci odnotowują coraz więcej zdarzeń drogowych, do których dochodzi z winy niechronionych uczestników. Tylko w przeciągu wczorajszego i dzisiejszego dnia doszło do dwóch potrąceń pieszych, którzy nie zachowali należytej ostrożności przechodząc przez jezdnię. Apelujemy o ostrożność!

 6. "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

  Śląska Policja w ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” rozpoczyna kolejną niekonwencjonalną formę profilaktyki i edukacji. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli redakcji wraz fotoreporterami na spotkanie inauguracyjne, które odbędzie się w dniu 20 listopada br. o godz. 9.00 w siedzibie ROPS przy ulicy Modelarskiej 10 w Katowicach.