Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
Stop agresji drogowej
Rok pieszego 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Osoby pokrzywdzone przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Jechał za szybko - stracił prawo jazdy

  Od niespełna 2 miesięcy obowiązują nowe przepisy dotyczące kierujących pojazdami. Teraz policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Właśnie z tego powodu w ręce jastrzębskich stróżów prawa wpadł 26-letni bielszczanin, który pozbył się już prawa jazdy na trzy miesiące. Jego brawurowa jazda została zarejestrowana przez policyjny pojazd wyposażony w wideorejestrator.

 2. Tragiczne zderzenie

  Policjanci z Jastrzębia-Zdroju, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają dokładne przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z ulicą Leśną. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, śmierć na miejscu poniósł 24-letni mężczyzna.

 3. Potrącona przez... 7-latka

  Funkcjonariusze z Jastrzębia-Zdroju wyjaśniają przyczyny sobotniego zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Podhalańskiej. Idącą chodnikiem kobietę potrącił jadący rowerem 7-letni chłopiec. 67-letnia kobieta z urazem ręki trafiła do szpitala.

 4. Chciał wypróbować nowy samochód...

  Wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejazd na czerwonym świetle, niestosowanie się do znaku "podwójna linia ciągła" - to tylko nieliczne z wykroczeń, których dopuścił się 31-letni kierowca seata. Jastrzębski pirat drogowy wpadł w ręce mundurowych dzięki będącemu poza służbą policjantowi, który pojechał za nim i powiadomił o wszystkim oficera dyżurnego jednostki. "Wyczyny" mężczyzny nagrał też samochodowy rejestrator policjanta. Dalszy los 31-latka leży teraz w rękach sądu.

 5. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

  Prawie promil miał w organizmie kierowca volkswagena, który uciekał przed policyjnym radiowozem. Pijany 53-latek został zatrzymany po krótkim pościgu na ulicy Wielkopolskiej. Poza jazdą na "podwójnym gazie" mężczyzna odpowie także za szereg wykroczeń, których dopuścił się uciekając przed mundurowymi. Grozi mu kara 2 lat więzienia oraz grzywna.

 6. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

 7. Zmorzył go nagły sen...

  Dzięki reakcji mieszkańca Jastrzębia, policjanci wyeliminowali z jazdy kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem w ich ręce wpadł 44-latek, który miał w organizmie 3,5 promila. Mężczyzna był tak pijany, że zanim na miejsce przybyli mundurowi, ten zasnął za kierownicą zaparkowanego samochodu. 44-latek ma już na swoim koncie zakaz prowadzenia pojazdów.