Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
Śląska drogówka dla kierowców
Stop agresji drogowej
Rok pieszego 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów

Ruch drogowy

 1. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

 2. Zmorzył go nagły sen...

  Dzięki reakcji mieszkańca Jastrzębia, policjanci wyeliminowali z jazdy kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem w ich ręce wpadł 44-latek, który miał w organizmie 3,5 promila. Mężczyzna był tak pijany, że zanim na miejsce przybyli mundurowi, ten zasnął za kierownicą zaparkowanego samochodu. 44-latek ma już na swoim koncie zakaz prowadzenia pojazdów.

 3. Uciekał motocyklem przed policjantami

  Wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów grożą 26-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Motocyklista uciekał przed policjantami przekraczając dozwoloną prędkość o blisko 100 km/h. W wyniku brawurowej jazdy na szczęście nikt nie ucierpiał. Okazało się, że kierowca jednośladu w ogóle nie posiada prawa jazdy.

 4. Wypadek śmiertelny na ulicy Wodzisławskiej

  Jastrzębscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Wodzisławskiej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, śmierć na miejscu poniósł 42-letni mężczyzna.

 5. Najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych

  Z danych statystycznych Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wynika, że w ubiegłym roku najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło z winy kierowcy było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Równie niebezpieczna w skutkach okazała się także jazda z nadmierną prędkością oraz niezachowanie należytej odległości między pojazdami.

 6. Zareagował - nietrzeźwa kierująca zatrzymana

  Jastrzębska drogówka zatrzymała nietrzeźwą kierującą fiata pandy, która na parkingu przyblokowym uszkodziła inny pojazd. Jak się okazało, 51-letnia mieszkanka naszego miasta miała w organizmie blisko 2 promile. O dalszym losie amatorki jazdy na "podwójnym gazie" zdecyduje sąd. Poza utratą prawa jazdy, kobiecie grozi dwuletni pobyt w więzieniu.