Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
Śląska drogówka dla kierowców
Stop agresji drogowej
Rok pieszego 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów

Ruch drogowy

 1. Zmorzył go nagły sen...

  Dzięki reakcji mieszkańca Jastrzębia, policjanci wyeliminowali z jazdy kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem w ich ręce wpadł 44-latek, który miał w organizmie 3,5 promila. Mężczyzna był tak pijany, że zanim na miejsce przybyli mundurowi, ten zasnął za kierownicą zaparkowanego samochodu. 44-latek ma już na swoim koncie zakaz prowadzenia pojazdów.

 2. Uciekał motocyklem przed policjantami

  Wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów grożą 26-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Motocyklista uciekał przed policjantami przekraczając dozwoloną prędkość o blisko 100 km/h. W wyniku brawurowej jazdy na szczęście nikt nie ucierpiał. Okazało się, że kierowca jednośladu w ogóle nie posiada prawa jazdy.

 3. Wypadek śmiertelny na ulicy Wodzisławskiej

  Jastrzębscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Wodzisławskiej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, śmierć na miejscu poniósł 42-letni mężczyzna.

 4. Najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych

  Z danych statystycznych Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wynika, że w ubiegłym roku najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło z winy kierowcy było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Równie niebezpieczna w skutkach okazała się także jazda z nadmierną prędkością oraz niezachowanie należytej odległości między pojazdami.

 5. Zareagował - nietrzeźwa kierująca zatrzymana

  Jastrzębska drogówka zatrzymała nietrzeźwą kierującą fiata pandy, która na parkingu przyblokowym uszkodziła inny pojazd. Jak się okazało, 51-letnia mieszkanka naszego miasta miała w organizmie blisko 2 promile. O dalszym losie amatorki jazdy na "podwójnym gazie" zdecyduje sąd. Poza utratą prawa jazdy, kobiecie grozi dwuletni pobyt w więzieniu.

 6. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

  Ponad 2 promile miał w organizmie kierowca fiata, który uciekał przed policyjnym radiowozem. Pijany 46-latek został zatrzymany po krótkim pościgu na ulicy Wielkopolskiej.Poza jazdą na "podwójnym gazie" mężczyzna odpowie także za szereg wykroczeń, których dopuścił się uciekając przed mundurowymi. Grozi mu kara 2 lat więzienia oraz grzywna.

 7. Nieostrożność pieszych przyczyną wypadków

  W ostatnim czasie jastrzębscy policjanci odnotowują coraz więcej zdarzeń drogowych, do których dochodzi z winy niechronionych uczestników. Tylko w przeciągu wczorajszego i dzisiejszego dnia doszło do dwóch potrąceń pieszych, którzy nie zachowali należytej ostrożności przechodząc przez jezdnię. Apelujemy o ostrożność!